تفاوت های عطرهای مردانه و زنانه :

تفاوت عطر های زنانه و مردانه

تفاوت عطر های زنانه و مردانه

تفاوت عطر های مردانه و زنانه

آیا تا بحال فکر کرده‌اید که عطرهای مردانه و زنانه چه تفاوتهایی باهم دارند و چرا از هم تفکیک شده اند ؟؟

آیا توانایی تشخیص بوی عطر ادکلن های مردانه و زنانه را دارید؟

سایت تک پسند امروز در این مقاله قصد دارد شما را با این تفاوت آشنا کند.

استفاده از رایحه های مختلف ادکلن های مردانه و ادکلن های زنانه

اولین نکته ای که میشود در ادکلنها به آن اشاره کرد رایحه های مختلف است (رایحه ی اولیه ، میانی و پایه) که در نوع مردانه و زنانه متفاوت است.

ادکلن ها ی مردانه

ادکلن ها ی مردانه

مشخصات عطر های مردانه

ادکلنهای مردانه معمولاً بوهای تند و خشن و جذاب دارند به طور مثال در عطر های مردانه بیشتر از رایحه ها و یا نت های بویایی (مشک، آروماتیک ، چرمی و چوپ) استفاده میشود در واقع زمانی که میگوییم یک عطر ، عطر مردانه است یعنی این رایحه های پایه در این عطر بیشتر به کار برده شده است، قدرت جذب عطر های مردانه بیشتر است چراکه باید قدرت بیشتری جهت جذب جنس مخالف داشته باشند و البته اصولاً بدن مردان تحرک و فعالیت روزانه بیشتری نسبت به زنان دارد و بخاطر همین موضوع بدن مردان بیشتر از خانمها عرق میکند، پس ادکلنهایی که آقایان استفاده میکنند باید قدرت پخش و جذب بالایی داشته باشد .

ادکلن های زنانه

ادکلن های زنانه

مشخصات عطر های زنانه

حال اگر بخواهیم از ادکلنهای زنانه و رایحه های آنها بیشتر بدانیم باید بگوییم که : طیف وسیعی از ادکلنهای بانوان گرم و شیرین هستند که این خود چند دسته مختلف را در بر میگیرد .

گرم و شیرین ، گرم و شیرین و تلخ ،گرم و ترش ، و  . . .  .

عطر های که رایحه ها یا نت های گل های تازه، میوه ای و شیرینی ملایم دارن بیشتر مناسب خانم ها است.

در کنار این طیف بوهای خوشبوی عطرهای زنانه یک موضوع مهم همیشه به چشم میخورد و شایان ذکر است که در عطرهای زنانه یک نوع فریبندگی و حس کنجکاوی را در جنس مخالف آنها (آقایان) بر می انگیزد که آقایان را مدهوش بوی دلربای عطر آنها (بانوان) میکند .

نکته ی آخر این که رایحه ی عطر های مردانه تندتر و شدیدتر است به طوری که استواری ، جسارت و ابهت آنها را به رخ می کشد در صورتی که عطر های زنانه ملایم ، لطیف و ظریف است و در واقع روح لطیف خانم ها را به وضوع نشان میدهد.

تفاوت در ظاهر ادکلن های مردانه و زنانه

نکته ای دیگر که این چند دهه اخیر شرکت های بزرگ عطر سازی دنیا به آن توجه ویژه ای دارند ، نوع شیشه ادکلن و طراحی منحصر به فرد آنها میباشد .

شکل شیشه های عطرها برای خریداران مهم است و دیده میشود که حتی بعد از اتمام حجم ادکلن صاحبان آنها شیشه های خالیشان را برای دکور استفاده میکنند وخاطره سازی میکنند ، که البته در روحیه و تفکر تاثیرگذار است .

عطر های اسپرت - تک پسند

عطر های اسپرت – تک پسند

عطر های اسپورت ، عطرهایی که هم آقایان هم خانم ما میتوانند استفاده کنند

در کنار همه این تفاوتها از عطرهای مردانه و زنانه یک دسته از افراد جامعه هستند که گرایش به استفاده از رایحه هایی دارند که هم طیف بوی مردانه را داشته باشد و هم دلربایی عطرهای زنانه را درارا باشد.

با این حس دوگانه چه اتفاقی در ساختار ادکلنها افتاده است !!!

بله کاملاً درست است ، شرکت های بزرگ عطر سازی به فکر و تولید دسته ای از عطرها افتادند که آقایان و بانوان بتوانند به طور مشترک از آن استفاده کنند ، بطوری که تشخیص دادن برای عموم مردم سخت شود که آیا این رایحه از ادکلن مردانه است یا زنانه !!

و این اتفاق جالب افتاد و در این چند سال اخیر کاملاً موفق عمل کردند و طرفداران زیادی را به سوی خود جذب کرده اند .

مخصوصاً برندهای مطرح و بزرگ ادکلن سازی دنیا مثل : مارلی و کرید

که از جمله خانواده های سلطنتی و سرشناس عطرها حساب میشوند .

و کاملاً متفاوت هستند و گران قیمت میباشند و طرفداران خاص خود را دارند .

آیا آقایان و خانم ها حتما باید از عطر های مخصوص خود استفاده کنند؟

شاید با توضیحاتی که در ین مقاله ی سایت تک پسند با هم خواندیم جواب شما به این سوال بلی باشد اما در کمال تعجب باید بگویم خیر هیچ اجباری نیست که حتما یک مرد عطر مردانه بزند و یک زن عطر زنانه بزند، هر شخصی با توجه به روحیات خود بهتر از شرکت های سازنده میداند که چه بویی مکمل بوی بدن اوست چرا که ثابت شده هر چند که نت بویایی داخل عطرها قابل تشخصی است اما عطر ها زمانی که با بوی بدن افراد ترکیب میشوند رایحه ی خاصی را که تنها مرتبط با آن شخص مورد نظر است ایجاد میکنند.

بنابراین جدای از تمام این تفاوتها و توضیحات ، ادکلنها مختلف برای خود شخصیت های مختلف و متفاوت دارند .

و اکثریت افراد تمایل دارند که از جنسیت خود ، عطر مخصوص به خود را انتخاب کنند ، اعم از مردانه یا زنانه .

با بوی خوش به جایی رفتن و لذت بردن اطرافیان ما از آن بو در واقع نوعی احترام گذاشتن به خود و دیگران است و آرامش و امنیت روانی را به همراه دارد .

در جامعه امروز ما استفاده از رایحه خوش و دل انگیز نوعی نیاز به حساب می آید و حس و حال خوب داشتن است .

نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که ما وقتی از ادکلنهای اورجینال و مارکدار استفاده میکنیم ، همیشه میتوانیم از خانواده ادکلن مخصوص و نزدیک به شخصیت خودمان استفاده کنیم و همیشه آن را دنبال کنیم ، چراکه شرکت های بزرگ عطرسازی دنیا برندهای خود را تولید کرده و هرساله با ابداع نوعی جدید از رایحه و شکل ادکلن آنها را به بازار جهانی عرضه میکنند .

و ما می‌توانیم برای سالها از آنها استفاده کنیم و برند مورد علاقه خود را دنبال میکنیم .

خرید و استفاده از ادکلنهای اورجینال اطمینان خاطر و آرامش برای خریداران محترم به همراه خواهد داشت .

سایت تک پسند ، مفتخر است که با مشاوره و فروش انواع ادکلنهای اورجینال واقعی شما دوستان را در امر خرید و تحویل محصول مورد نظرتان یاری نماید.

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب فروشگاهی